Direcția Regională de Drumuri și Poduri Craiova anunță că pe DN 67C Transalpina, cea mai înaltă șosea din România, au loc lucrări ample pentru întreținerea infrastructurii rutiere.

Șoferii sunt sfătuiți să circule cu prudență. De la kilometrul 0, Bengești, până la kilometrul 59, Obârșia Lotrului, se execută marcaje rutiere.

De la kilometrul 30, la intrarea în Rânca, și până la kilometrul 34, la ieșirea din Rânca, au loc reparații asfaltice pe suprafețe întinse.

De asemenea, între km 34 și 59, pe sectorul de munte, au loc lucrări de montare a parapetelor metalice și de amenajare a acostamentelor.

Articolul precedentRestictii in zona centrala pentru un eveniment la care sunt asteptati timisorenii
Articolul următorCei mai buni absolvenți ai studiilor de licență, încurajați să opteze pentru studiile de masterat la UVT

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.