Poliția continuă să rețină persoane ce fac parte dintro rețea de traficanți de droguri ce vindeau ”marfă” în Timișoara. Primii trei au fos tprinși în februarie.
În 24 februarie, DIICOT a reținut trei bărbați, de 28, 25 și 38 de ani ce vindeau ”cristal”, în valoare e 60.000 de lei. Ei au fost plasați 30 de zile în arest preventiv.În urma interogatoriilor, s-a aflat că cei trei mai aveau complici. Unul, un bărbat de 26 de ani ce le adusese cantitatea cu care au fost prinși, plus altul de 24 de ani. Acești doi au fost reținuți ieri.
Acasă la cei doi s-au găsit peste 2,370 kilograme canabis (drog de risc), 2,5 kilograme substanţă psihoactivă 2 MMC, 200 comprimate ecstasy (drog de mare risc), cântare electronice, grindere, precum și alte mijloace de probă. Și cei doi acuzați de trafic și prinși ieri au fost plasași în arest preventiv.
foto: Arhivă