A fost mobilizare de forțe în comuna timișeană Biled. Zeci de oameni și-au dat întâlnire la sfârșitul săptămânii trecute, pentru a avea un scop comun: curățenie generală în localitate.

Sâmbătă a fost Ziua curăţeniei, acțiune organizată de Primăria Biled şi Liceul Tehnologic “Petre Mitroi”. Astfel, oamenii au adunat toate deșeurile împrăștiate în Biled.

Alături de elevi şi cetăţeni a participat şi primarul Cristian David. Echipat cu mănuşi, acesta a strâns deseurile aruncate de alţii pe teritoriul localităţii. “Sâmbătă fost Ziua curăţeniei în comuna Biled. Este o activitate pe care o organizăm periodic în toată localitatea, la care participă şi primarul. Au mai fost şi alte ediţii. Vrem să fim un exemplu pentru cetăţeni pentru a-i sensibiliza şi a se menţine astfel curăţenia în comună”, a spus edilul comunei Biled, Cristian David.

Articolul precedentA murit actorul Sebastian Papaiani
Articolul următorZiua Internaţională a Persoanelor Vârstnice marcată pe 3 octombrie la Timișoara

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.