Brațul lung al legii are efecte și cu… întârzire. După un furt major în casa unei femei din Recaș, doi hoți din Lugoj au fost în sfârșit prinși de poliție. 

În 28 februarie, cei doi au bătutu la ușa victime din Recaș  și s-au dat drept electricieni, care urmau să monteze panouri electrice pe casă. Așa i-au luat femeii 8000 de lei și bijuterii în valoare de aproape la fel de mult. După ce a văzut paguba, femeia a anunțat poliția, iar oamenii legii i-au prins ieri pe făptași, doi lugojeni de 25 și 42 de ani. ei vor fi duși în fața judecătorilor cu propunere de arestare preventivă.

Articolul precedentSâmbătă se circulă cu restricții prin Timișoara. E eveniment ciclistic
Articolul următorPrimarul l-a dat afară pe directorul Teatrului maghiar Attila Balazs, dar nu își asumă să comunice oficial de ce

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.