La data de 7 februarie, în jurul orei 07:15, polițiștii Biroului Poliție Autostrăzi A1 Deva-Nădlac au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe autostrada A1, sens de mers Orțișoara – Timișoara.

Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că o autobasculantă, condusă de un bărbat, în vârstă de 52 de ani, s-a răsturnat pe partea carosabilă, rezultând doar pagube materiale.

Ca urmare a evenimentului rutier, cele două benzi de deplasare au fost blocate, circulația desfășurându-se pe banda de urgență.

Ulterior, un bărbat, în vârstă de 34 de ani, a condus o autoutilitară pe banda de urgență, sens Oțisoara -Timișoara, iar la un moment dat a intrat în coliziune față-spate cu un autotren, condus de un bărbat, în vârstă de 48 de ani.

În urma impactului, conducătorul autoutilitarei a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor producerii accidentului rutier.

Articolul precedentCe facem cu deșeurile periculoase din menajer?
Articolul următorViolator la… 15 ani! A profitat de un copil de 7 ani

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.