Când fițele și aroganțele nasc monștri…

Un tânăr în vârstă de 16 ani a condus un autoturism dinspre localitatea Folea înspre Tormac, iar la un moment dat, a pierdut controlul direcției de mers, a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. În urma impactului a rezultat decesul unui tânăr în vârstă de 16 ani, pasager în autoturism și rănirea a 4 tineri, respectiv a șoferului și a încă 3 tineri, 2 de 15 și unul de 16 ani.

Cu ocazia verificărilor efectuate în baza de date de către polițiști, a rezultat faptul că șoferul autoturismului nu posedă permis de conducere.

În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă și conducere fără permis.

Conform unor informații, șoferul de ocazie, a plecat la drum fără cunoștința tatălui său, primar în localitatea timișeană Liebling.

Articolul precedentMulți timișoreni continuă să nu respecte legea în condiții de pandemie. Din nou a curs cu amenzi pentru cei ce nu poartă mască
Articolul următorTot în scădere. Cazuri mai puține, rată mai mică

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.