Școli închise și marți! Cu ce probleme se confruntă?

0
15

Inspectoratul Școlar a transmis o listă cu instituțiile din Timiș în care mâine nu se vor face ore.

  1. Timișoara:5 unități: Arte Plastice, Colegiul Economic, Coandă, CTV, Obradovici,
  2. Rural: 15 unități: Remetea Mare, Jebel, Liebling, Giera, Beregsău Mare ( școală și grădiniță), Parța, Checea, Chevereșu Mare, Voiteg, Denta; Mașloc, Charlotenburg, GPP Ghiroda, Grădinița Domino Servite, Iohanisfeld
  3. Urbanul mic: 2 unități: Palatul copiilor Buziaș, Liceul Teoretic Buziaș ( clădirea liceului),

Reprezentanții ISJ nu au putut lua legătura până acum cu cei din conducerea școlii din Secaș și ai Școlii Speciale Buziaș

Iată ce alte probleme mai sunt la instituțiile de învățământ din Timiș:

Instituțiile de învățământ care au rămas fără apă potabil:

  1. Timișoara: 2 unități:  Arte Plastice; Economic
  2. Rural: 39 unități: Brestovăț, Bucovăț, Ghizela, Remetea Mare, Jebel, Liebling, Pădureni, Șag, Belinț, Sacoșu Turcesc, Tormac; Găvojdia, Știuca, V.V. Delamarina, Banloc, Giera, Livezile, Margina, Tomești, Mașloc+ Alioș+Remetea Mică,  Charlotenburg, Pișchia, Fibiș, Parța, Checea (școală și grădiniță), Chevereș, Darova, Racovița, Denta, Domino Servite, Orțișoara + Calacea+Seceani, Cenei, Iohanisfeld, Uivar
  3. Urbanul mic: 5 unități Păunescu Recaș, Șc. 12 Lugoj, Palatul copiilor Buziaș, Liceul Teoretic Buziaș, Liceul Teoretic Gătaia

Total: 46  unități

Instituțiile de învățământ care au rămăs fără curent electric:

  1. Timișoara: 5 unități: Arte Plastice, Economic, Grădinița Copiilor Fericiți, Electrotimiș, Obradovici,
  2. Rural: 46 unități:   Brestovăț, Bucovăț, Ghizela, Izvin, Remetea Mare, Jebel, Liebling, Pădureni, Șag, Belinț, Nițchidorf, Sacoșu Turcesc, Tormac, Comloșu Mare (parțial), Găvojdia, Știuca, V.V. Delamarina, Banloc, Giera, Livezile, Dumbrava, Lenauheim, Curtea, Margina, Pietroasa, Tomești, Mașloc+Alioș+Remetea Mică, Charlotenburg, Pișchia, Fibiș, Parța, Dudeștii Noi ( parțial), Checea (grădiniță), Chevereș, Darova, Racovița, Denta, Moravița, Domino Servite, Orțișoara+ Calacea+Seceani, Bârna, Cenei, Iohanisfeld, Uivar, Sânmihaiu Român
  3. Urbanul mic: 6 unități: Păunescu Recaș, Șc. 12 Lugoj, Palatul copiilor Buziaș, Școala Gimnazială Jimbolia, Liceul Teoretic Buziaș, Liceul Teoretic Gătaia

Total: 57  unități

Întreaga responsabilitate a comentariilor lăsate de dumneavoastră vă aparține!

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here