BEJ Timiș a stabilit lista finală a candidaților din Timiș la alegerile parlamentare

Spread the love

Nu mai e mult până la alegerile parlamentare. Guvernul a decis ca pe 11 decembrie să votăm senatorii și deputații. După analiza amănunțită a dosarelor, Biroul Electoral Județean Timiș a stabilit cine este în regulă să participe la alegerile parlamentare din 11 decembrie.

Printr-o Ordonanță de Urgență, Executivul a completat prevederile Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților și Legea nr.288/2015 privind votul prin corespondență, măsurile adoptate îndreptând obstacolele tehnice în calea exercitării dreptului la vot, fără a schimba filozofia și principiile de bază ale legislației electorale.

Vezi candidații din județul Timiș la alegerile parlamentare:

Partidul Social Democrat

Senat: Dogariu Eugen; Diaconu Adrian-Nicolae; Covaci Dorel; Olteanu Ramona-Isabela.

Camera Deputaților: Dobra Călin-Ionel; Simonis Alfred-Robert; Pau Radu Adrian; Gavriliță Bianca-Miruna; Suciu Matei; Andea Petru; Ritivoiu Mihai; Jumanca Romanița-Adina-Delia; Ionescu Sorin-Gabriel; Țundrea Luminița.

Partidul Național Liberal

Senat: Gorghiu Alina-Ștefania; Buciu Alexandru-Claudiu; Nagy Mariana; Răvășilă Emilian-Florin.

Camera Deputaților: Pirtea Marilen-Gabriel; Ardelean Ben-Oni; Popescu Pavel; Oneț Liliana; Barna Maria-Eugenia; Popescu Longin-Gabriel; Calescu Mihaela-Maria; Mariș Daniela-Mirela; Bronț Alexandru-Sorin; Colhon Adrian

Partidul Mișcarea Populară

Senat: Șumălan Radu-Liviu; Danciu Nelica-Liana; Săvoiu Georgeta; Mașniță Fedor.

Camera Deputaților: Sămărtinean Cornel-Mircea; Dugulescu Marius-Cristinel; Iliescu Roxana-Teodora; Costea Gheorghe-Marian; Orhoi Manuela-Dora; Regea Mihail-Cătălin; Mihălceanu Claudiu; Dzitac Ramona; Boboi Dumitru; Tomescu Adriana-Nicoleta.

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Senat: Ehegartner Petru; Davițoiu Ioan;Groza Iosif; Nagy Mihaela-Veronica.

Camera Deputaților: Cucșa Marian; Stancu Traian; Geană Nistor Pavel; Istrat Nicolae; Laction Lidia-Marinela; Pop Vasile; Vraja Andreea-Maria; Giurisici-Firuleasa Marius; Toie Gabriel Marius; Gubandru Mihai-Alin.

Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal)

Senat: Gordean Raoul-Sabin; Babescu Gheorghe; Sas Mirela; Florea Elena.

Camera Deputaților: Trif Cosmin – Florin; Burnete Nicoleta; Călin Petru-Alexandru; Matiș Teodor; Pintilie Traian; Caizer Georgeta; Ciuteanu Raul-Constantin; Mureșan Cornel- Eugen; Olajos Loredana-Florinela; Koller Karsten.

Partidul România Unită

Senat: Demenescu Veronica-Laura; Cardoș Silvia; Cârja Doru-Octavian; Maxa Ovidiu- Mihai.

Camera Deputaților: Claici Marius; Chelu Adrian-Claudiu; Sîrbu Ion-Sorin-Nicolae; Ioanovici Vladimir-Petru; Iatan Niculiță; Trandafir Mihaela-Maria; Coraș Ana-Maria-Georgiana; Mircea Sergiu-George; Domilescu Anna-Maria; Popa Ioan-Marin.

Partidul Uniunii Salvați România

 Senat: Fălcoi Nicu; Vețan Ionuț-Cristian; Rusu Mihaela-Paula; Moș Cristian-Alin.

Camera Deputaților: Drulă Cătălin; Lupan Radu-Constantin; Militaru Elena-Rodica; Dolângă Luminița; Lungu Cătălin-Daniel; Badiu Călin-Claudiu; Juglea Ștefan-Ioan; Trifan Raul-Adrian; Bora Cătălin-Andrei; Amza Alexandru-Cristian.

Uniunea Democrată Maghiară din România

Senat: Halasz Francisc; Andrasy Iosif; Szilveszter Ibolya; Kovacs Zsombor.

Camera Deputaților: Molnar Zsolt; Molnar Andrei; Farkas Imre; Sipos Elena; Csaki Karol Ion Lucian; Patik Izabella; Pozsar Iosif; Kuti Klara; Toth Gabor; Kaszta Arpi.

Partidul „Blocul Unității Naționale” (BUN)

Senat: Ene Tudorel; Ducean Teodor; Butacu Silvestru; Uroș Milenco.

Camera Deputaților: Dincă Marian; Szabo Florentina-Mariana; Szabo Karoly; Berceanu Mariana-Elena; Dragomir Floare; Gherghel Iosif-Lucian; Stoenescu Adrian Emil; Prodea Adrian-Octavian; Ignat Daniel; Butacu Petronela.

Partidul România Mare

Senat: Morariu Daniel; Jurca Ioan-Mihai; Marinescu Gicu; Nemeș Saveta.

Camera Deputaților: Pavel Nicu; Chirvasitu Gheorghe; Balota Sergiu-Alin; Chirca Doru; Oltean Liviu; Timoce Floarea; Tucan Marin; Răulescu Constantin; Gheju Ana; Patap Corneliu.

Partidul Socialist Român

Senat: Cojocaru Luisa

Camera Deputaților: Ardelean Ramona.

Partidul Noua Românie

Senat: Dănescu Constantin; Șimonca Cosmin-Dumitru; Voaideș Remus; Bonțu Marin-Aurelian.

Camera Deputaților: Cristea Florin-Angelo; Bodnărescu Florin;Călin Eugen; Radu Ozana.

Partidul Ecologist Român

Senat: Mardari Ludovic; Ceaușu Viorica; Gavriluți Ioan-Cătălin; Corici Toma.

Camera Deputaților: Porojan Marius-Cosmin; Siminiuc Tatiana; Tiriteu Simona-Gabriela; Pop Dumitru; Ghilerdea Ștefan; Petrache Aura; Gartner Andreea Ionela; Hurmuz Ioan; Sîrbu Valentin-Marius;Ivan Silviu-Constantin

Candidați independenți – Camera Deputaților: Rădulescu Remi; Barna Rodica și Folică Petrică.

Partidul Alianța Noastră România

Senat: Moldovan Valentin; Barzu Eugen-Florin; Stoican Chiriac; Mihai Gheorghe.

Camera Deputaților: Savu Ioan; Zavragiu Florin; Boca Traian-Remus; Milovanov Iovan; Horodincă Victor-Sinișa; Ioniță Gheorghe; Traiconi Lamira; Lazăr Mirea-Tiberiu; Orbulescu Ecaterina; Roată Camelia.

Întreaga responsabilitate a comentariilor lăsate de dumneavoastră vă aparține!

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here