Barcelona's Sergi Roberto celebrates after scoring the sixth goal during the Champions League round of 16, second leg soccer match between FC Barcelona and Paris Saint Germain at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Wednesday March 8, 2017. Barcelona won 6-1. (AP Photo/Emilio Morenatti)
Spread the love

ISTORIE! CF Barcelona a reusit imposibilul, cand nimeni nu ii dadea vreo sansa!!

FC Barcelona a reușit o calificare de senzație în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, pe Camp Nou, după o victorie incredibilă cu scorul de 6-1 (2-0) în fața formației Paris Saint-Germain, care câștigase cu 4-0 în turul optimilor. Catalanii au reușit ceea ce nimeni nu credea înaintea partidei retur, cu atât mai mult cu cât în minutul 88 scorul era de doar 3-1 pentru formația antrenată de Luis Enrique.

Barca s-a impus prin golurile marcate de Luis Suarez (3), Layvin Kurzawa (40, autogol), Lionel Messi (50 — penalty), Neymar (88, 90+1 — penalty) și Sergi Roberto (90+5), respectiv Edinson Cavani (62).

FC Barcelona a făcut istorie pe Camp Nou, fiind prima echipă care reușește să revină de la 0-4 în cupele europene!!

FC Barcelona s-a calificat pentru a zecea oară consecutiv (record) în sferturile de finală ale Champions League.

Întreaga responsabilitate a comentariilor lăsate de dumneavoastră vă aparține!