Eveniment important în aceste zile la Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeș” Timișoara. Este vorba despre cea de-a cincea ediție a Simpozionului International TIMMED (Timișoara Medical Education Days) 2016.

Fiind unul dintre cele mai mari evenimente internaționale, dedicat în exclusivitate educației medicale, TIMMED va reuni atât studenți, cât și profesori invitați din țări precum Austria, Bulgaria, Germania, Marea Britanie, Ungaria, Republica Moldova, Serbia și România.

Evenimentul se va desfășura în perioada 3-5 noiembrie, la Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeș” Timișoara. Pe durata acestor zile vor fi desfășurate workshopuri, sesiuni plenare și ateliere informative în domeniul educației medicale, care au scopul de a schimba mentalitatea actuală din învățământul medical românesc.

 

Articolul precedentFântână cu lumini și muzică în Parcul Botanic. În ce stadiu se află proiectul
Articolul următorCetăţean albanez depistat în timp ce intenţiona să intre ilegal în România

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.